Andrej Ludwik Mikałajeŭ OPs (Wojsza) (nicolaev) wrote,
Andrej Ludwik Mikałajeŭ OPs (Wojsza)
nicolaev

10 marca 2010. Co dzieje się w Twoim mieście?


„Podręcznik aktywisty: Działania na rzecz Tybetu”
Pierwszy w Polsce podręcznik aktywisty już do pobrania na naszej stronie!

1950–1951 Invasion of Tibet
1959 Tibetan uprising
1987-1993 Tibetan unrest
2008 Tibetan unrest

Tibetan resistance movement
Chushi Gangdruk

„Tybetańscy Bohaterowie”

10 marca 1959 roku Tybetańczycy zgromadzili się, aby chronić swojego przywódcę, zgromadzenie przerodziło się w powstanie, które zostało krwawo stłumione przez chińskie wojsko, zginęło co najmniej 80 tysięcy osób. W efekcie Dalajlama musiał szukać schronienia w Indiach, w ślad za nim, uciekając przed prześladowaniami, na emigrację udało się ponad 100 tysięcy Tybetańczyków. W rocznicę tego wydarzenia Dalajlama wygłasza orędzie do narodu Tybetańskiego. Na ratuszach wielu miast np. w Europie Zachodniej wywieszana jest tybetańska flaga, odbywają się demonstracje, marsze i akcje solidarności z Tybetem.

W tym roku w ramach kampanii 'Tybetańscy Bohaterowie' prezentujemy tybetańskich więźniów politycznych. Większość Tybetańczyków podejmuje działania na rzecz wolności z pełną świadomością ryzyka aresztu, więzienia, tortur, jakie związane są z wyrażaniem sprzeciwu lub niezadowolenia z działania władz chińskich w Tybecie lub przekazywania informacji w Internecie czy za granicę. Dlatego nazwaliśmy ich bohaterami, działającymi na rzecz wolności, praw człowieka, zachowania wyjątkowej tybetańskiej tradycji i kultury.

W tym roku także zapraszamy wszystkie
zainteresowane osoby do wspólnego działania!
Wkrótce na naszej stronie informacje
gdzie i co będzie się działo 10 marca!

Blog poświęcony akcji na 10 marca

10 marca 2010 — zobacz
co dzieje się w Twoim mieście!

„10 marca 2010 roku w 51. rocznicę powstania w Tybecie. By upamiętnić setki tysięcy ofiar chińskiej okupacji. Jest to jedna z najważniejszych rocznic we współczesnej historii Tybetu. Jeśli w Twoim mieście już ktoś organizuje akcję, pomóż i włącz się w działanie - napisz do nas na adres: 10marca@ratujtybet.org, podając miasto oraz nr telefonu. Jeśli Twojego miasta nie ma na liście, zgłoś się! Napisz maila z krótkim opisem, gdzie i co możesz zorganizować na adres: 10marca@ratujtybet.org. My wyślemy ewentualne wskazówki oraz niezbędne materiały. Szkoły i nauczycieli zainteresowanych udziałem w kampanii zapraszamy do kontaktu z Centrum Edukacji Obywatelskiej, które jest partnerem naszej akcji! Jeśli reprezentujesz organizację pozarządową, która oficjalnie chciałaby się przyłączyć do akcji i zorganizować większe wydarzenie, także czekamy na zgłoszenie!”

„Petycja w sprawie Tenzina Delka Rinpocze”

Free Tibetan Heroes!

Belarusian-Lithuanian Support Group for Tibet
Lithuanian Free Tibet Movement
Belarusian Non-Violent Resistance Movement “BUNT”

Tags: bunt, internet, military, tibet
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments